Pamiątkowe zdjęcia z chrztu świętego Piaseczno Góra Kalwaria Konstancin-Jeziorna

Są takie wydarzenia rodzinne, które od zawsze zasługiwały na fotograficzne uwiecznienie. Po to, by móc wrócić do przełomowych momentów i móc cieszyć się nimi każdego dnia. Jedną z takich chwil jest chrzest święty dziecka. Ogromne przeżycie dla całej rodziny i chrzczonego malucha i okazja do wspólnego świętowania, które aż się prosi by pojawił się na nim fotograf na chrzest.

Fotograf na chrzciny Piaseczno – profesjonalny reportaż

Chrzest święty to symboliczny i najważniejszy moment wstąpienia do społeczności chrześcijańskiej nowo narodzonego człowieka. To jednocześnie pierwszy sakrament, jaki dziecko otrzymuje w życiu. Choć większość osób skupia się na celebrowaniu obrzędu kościelnego, to z punktu widzenia stworzenia wyjątkowej, fotograficznej pamiątki – w dniu chrztu całe wydarzenie zaczyna się jeszcze w domu, gdzie coraz częściej fotograf na chrzest zaczyna uwieczniać całe wydarzenie. Uważam, że bardzo ważne jest, aby zdjęcia chrztu, a właściwie dnia chrztu zacząć jeszcze w domowym zaciszu.

Dlatego też ostatnim czasie coraz bardziej popularne staje się to, aby fotograf na chrzest zjawił się nie w samym kościele, a w zaciszu domowym rodziny, by stworzyć szerszy obraz reportażu z chrztu. Poniżej wyjaśniam, czemu dzień fotografowania chrztu warto zacząć jeszcze zanim rodzina pojawi się na chrzcie w kościele.

Fotograf przed chrztem uchwyci bezcenne dla rodziny chwile

Nie ma znaczenia, czy chrzest odbywa się w Piasecznie, Górze Kalwarii, Konstancinie czy w Warszawie. Jako doświadczony fotograf na chrzest w ramach reportażu z dnia chrztu często pojawiam się z aparatem juz w Waszym domu, często nawet dwie godziny przed ceremonią w kościele. Już ok. godzina wystarczy, bym mógł uchwycić na fotografiach dumnych rodziców, dziadków, podekscytowanych chrzestnych i co najważniejsze – maluszka, któremu udziela się dobra energia podniosłego dnia chrztu świętego. Tak jak wspominałem, fotograf na chrzest uwiecznia dużo cenniejsze chwile, niż może się wydawać.

W domu wykonuję np. zbliżenia przygotowanego specjalnie na tę okazję ubranka dziecka i akcesoriów do chrztu – świecy, chusteczki z wygrawerowaną datą i imieniem oraz różnych drobnych detali domowych, których widok za kilka lat sprawi, że zakręci się Wam łezka w oku. Oprócz tego dużo miejsca poświęcam rodzinnej relacji i towarzyszącym emocjom, których tego dnia zwykle jest bardzo dużo. Dzięki tym zdjęciom z chrztu historia opowiedziana na fotografiach nabiera wyjątkowego i ponadczasowego charakteru, który w przyszłości wielokrotnie będzie powodował wiele wzruszeń a nawet łez. Dzisiaj fotograf na chrzest to już nie tylko obcy człowiek, który pojawia się w kościele, robi kilka zdjęć i znika – wybierając fotografa na chrzciny otrzymujecie fachowca, który razem z Wami celebruje dzień chrztu dziecka. Ta dziedzina reportażu powoli ewoluuje podobnie jak fotografia ślubna – fotograf na chrzcie towarzyszy, służy pomocą, wsparciem – jest częścią wydarzeń a nie smutnym panem z aparatem, który błyska lampą przy chrzcielnicy.

Wzruszające chwile uchwycone przez fotografa podczas chrztu w kościele

To tam odbywa się ceremonia, dla której wybraliście swojego fotografa na chrzest i która jest najważniejszym wydarzeniem całego reportażu z chrztu. Zawsze jestem w pełnej gotowości aparatem, by zapisać każdą z ważnych chwil fotografowania chrztu i oddać Wam ją później pod postacią np. wyjątkowej fotoksiążki, odbitek czy coraz bardziej popularnej galerii internetowej. Większość z czynności związanych z chrztem trwa dosłownie kilka sekund i niedoświadczonej osobie bardzo łatwo byłoby przegapić ważny moment, więc doświadczenie jest tu na wagę złota, ceremonie chrztu bywają przeróżne i często niespodziewane. Jako fotograf na chrzest czasem bywam na ceremoniach, gdzie podczas jednej mszy chrzczonych jest nawet ponad 10 dzieci! Takie chrzty odbywają się, np. w Piasecznie, Górze Kalwarii czy Konstancinie-Jeziornej.

Zapalanie świecy przez ojca chrzestnego, polanie dziecka wodą święconą, znak krzyża na główce – to wyjątkowe i cenne ujęcia z profesjonalnego reportażu z chrztu. Doświadczony fotograf na chrzciny musi wiedzieć, jak prawidłowo uchwycić każdą z tych chwil i czego może się spodziewać w czynnościach, jakie wykonuje ksiądz, co czasem bywa trudniejsze niż się może wydawać! Msze – zwłaszcza te na których odbywa się chrzest są często bardzo liczne, ponieważ do kościoła przybywa często liczna rodzina, która wielokrotnie przybywa z dalekich zakątków Polski. I tutaj jako Wasz fotograf na chrzest zawsze sugeruję, abyście wspomnieli swojej rodzinie by jeszcze przed mszą zajęła pierwsze łatwi tak, aby możliwie najwięcej osób fotograf na chrzest mógł uchwycić w kadrze.

Zdjęcia z chrztu przed Kościołem – Piaseczno Góra Kalwaria Konstacin-Jeziorna

Zanim udacie się na uroczyste przyjęcie, zwykle organizuję rodzinną sesję rodzinną przed kościołem – o ile oczywiście pogoda nam sprzyja. A przyznam szczerze, że chrzty, które fotografowałem w Piasecznie, Górze Kalwarii czy Konstancinie miały do tej pory szczęście do pogody. Jako wasz fotograf na chrzest wypatruję najpiękniejsze miejsce do stworzenia dodatkowych, rodzinnych zdjęć z chrztu. Jeśli jednak zdarzy się, że otoczenie kościoła w którym fotografuję chrzest nie jest wybitne – nie martwcie się, sfotografuję Was tak, aby było wszystko pięknie!

Fotograf na chrzest uwieczni rodzinne świętowanie!

A później czeka Was wielki finał, czyli spotkanie rodzinne podczas którego jeśli również uczestniczę – to dla mnie okazja, by wykonać pamiątkowe portrety rodziny, dziadków, dalszych krewnych z którymi może nie widujecie się zbyt często, dodatkowe zdjęcia grupowe, indywidualne pozowane ujęcia z maluszkiem. Dyskretnie uchwycę Waszą radość i podniosłość tego dnia, byście za kilka lat mogli opowiedzieć o niej swojemu dziecku, kiedy już podrośnie. W wyższych pakietach otrzymujecie ode mnie wyjątkową fotoksiążkę, która będzie bezcenną pamiątką tych dni.

Fotograf na chrzest – profesjonalne podejście do pamiątkowych zdjęć 

Fotografie z najważniejszych wydarzeń rodzinnych to wspaniała pamiątka i przede wszystkim pamiątka, która jest bezcenna. Zadbanie o taką pamiątkę macie na wyciągnięcie ręki!

Jestem przekonany, że zdjęcia z chrztu są dla Was ważne. Jeśli szukacie dobrego fotografa na chrzest w miastach Piaseczno, Góra Kalwaria, Konstacin-Jeziorna, dobrze trafiliście! Chętnie zadbam o to, byście za jakiś czas mogli całą rodziną przeglądać album i powspominać szczęśliwe chwile tego wyjątkowego, rodzinnego dnia. Poznajcie więc moją propozycję na reportaż z chrztu świętego. W razie pytań jestem oczywiście do dyspozycji. Zapraszam Was też do obejrzenia relacji z chrzcin maluszków, których rodzice zaufali mi do tej pory. Miłego oglądania!

I przede wszystkim, bądźmy w kontakcie! I mam nadzieję, że do zobaczenia w okolicach Piaseczna, Góry Kalwarii lub Konstancina!

Wasz fotograf na chrzest

Adam Kwiatkowski
2020-07-10
Profesjonalizm, kreatywność i wspaniała atmosfera spotkań - tak pokrótce można opisać Pana Zająca 🙂 Kuba fotografował do tej pory nasz ślub i wesele, uwiecznił na zdjęciach naszą podróż do Wenecji, zrealizował profesjonalną sesję w prowadzonym przez nas gabinecie masażu (Kasia Dźwigała - Masaż i Fizjoterapia) a ostatnio zaskoczył nas swoją kreatywnością podczas sesji studyjnej. Jeśli szukacie dobrego fotografia - wejdźcie na stronę internetową Kuby i obejrzyjcie jego dotychczasowe prace. Zdecydowanie polecam! 🤝📸
Natalia Ciszkowska
2020-06-21
Bardzo polecam! Pełen profesjonalizm i super podejście. Razem z Kubą stworzycie historię zamkniętą w pięknych kadrach 🙂
Anna Moszczyńska
2020-06-19
Polecam bardzo serdecznie! Fotograf na każdą okazję! Za nami już sesja narzeczeńska💍, ślub,👰🤵 plener w wyjątkowym miejscu bo w Naszych pięknych Tatrach⛰, sesja brzuszkowa🤰🥰 skorzystamy pewnie jeszcze nie raz!📸
Ania Jagiełło
2020-06-10
Bardzo polecam Kubę, nie tylko ze względu na jego profesjonalizm i doświadczenie ale również świeże podejście i jasny umysł 🙂 Według mnie to idealny fotograf- na każdą okazję. Otwarty, cierpliwy i wyrozumiały. Zdecydowane 10/10!
Katarzyna Dźwigała
2020-06-09
Poszukując fotografa ślubnego, przewertowałam cały internet. Zdecydowałam się razem z mężem na spotkanie z Kubą. Spotkanie przebiegło bardzo sprawnie, konkretnie. Kuba miał ze sobą przygotowane portfolio ze zdjęciami z sesji, które wykonał. Urzekła nas w Kubie wrażliwość i to w jaki sposób uchwycił każdą chwilę. Zdecydowaliśmy się na sesje narzeczeńską, która okazałą się strzałem w 10 ! jest to świetna okazji do bliższego poznania, nauki jak pozować do zdjęcia (Kuba miał przygotowaną bardzo dokładną rozpiskę z pozami). Wszystko tłumaczył i omawiał. Co do zdjęć - wyszły przepięknie - takie naturalne. Po kilku miesiącach nadszedł dzień ślubu i wesela. Kuba był ogromnym wsparciem dla nas w tym dniu. Goście w kościele i na weselu mówili, że fotografa nie było wdać 🙂 co bardzo dobrze świadczy. Zdjęcia od Kuby nie są ustawiane ani sztuczne, są takie jak powinny być. Kolejnym etapem współpracy z fotografem była sesja poślubna. Jako bardzo wymagająca osoba wymyśliłam wyjazd do Wenecji - warunki były trudne, wstawaliśmy przed wschodem słońca, przeszliśmy kilkanaście kilometrów robiąc zdjęcia. Jest to najpiękniejsza pamiątka w moim życiu. Kolejnym etapem naszej współpracy była sesja rodzinna, którą wykonaliśmy kilka dni temu w studio Kuby. Podsumowując polecam Kubę każdemu, kto chciałby mieć uchwycone chwile na zdjęciach jako pamiątkę na bardzo długo. Pan Zając jest profesjonalistą a do tego bardzo przemiłą i sympatyczną osobą 😉 Kuba został naszym rodzinnym fotografem, kolejne sesje również będziemy u niego wykonywać 🙂
Izabela Fronczyk
2020-06-08
Bardzo polecam! Mieliśmy szczęście zrobić u Kuby sesję rodzinną oraz ciążowa. Podejscie fotografa bardzo profesjonalne, w szczególności że nasz syn nie bardzo chciał współpracować podczas zdjęć (tutaj brawa za cierpliwość). Zdjęcia wyszły przepiękne, więc szczerze polecam.
Maja Nejman-Brojek
2020-06-08
Spotkaliśmy Kubę przypadkiem, w akcji, na weselu znajomych. Już wtedy urzekł swoim zaangażowaniem w wykonywanej pracy. Pare miesięcy później okazał się nam potrzebny i tak oto stał się naszym fotografem rodzinnym (chrzest, sesja narzeczeńska, wesele, sesja rodzinna i za pare dni plener 😉) Myśle, że to jeszcze nie koniec tej przygody 📸🐇 💕
Anna Gal-eSz
2019-07-22
Trafiłam na Kubę przypadkiem i był to najlepszy przypadek! 🙂 Zdjęcia z chrzcin naszej córki są piękniejsze niż mogliśmy sobie wyobrazić. Śliczne ujęcia, bardzo naturalne, a jednocześnie nietuzinkowe. Kuba uchwycił cudowne momenty (a przy małym dziecku to nie lada wyzwanie)! Dodatkowo, współpraca z Kubą to czysta przyjemność. Wszystkie, nawet najmniejsze uwagi i prośby realizuje błyskawicznie. Szybko mogliśmy cieszyć się efektem końcowym. Z serca polecam! 🙂
Magdalena Kamińska
2019-07-16
Bardzo gorąco chcielibyśmy polecić Kubę- Pan Zając! Pełen profesjonalizm i komfort współpracy, dzięki któremu wszystkie ujęcia wypadły bardzo naturalnie. Nie czuć skrępowania przed obiektywem. Super energia i pomysły. Doskonałe zrozumienie naszych preferencji i wyczucie całego stylu. Ujęcia po prostu cudowne! Bezpretensjonalne, naturalne, ukazujące piękno miłości. Rekomendujemy wszystkim, a Kubie serdecznie dziękujemy. Mamy najpiękniejsza pamiątkę na całe życie.

Napisz wiadomość

Jeśli chcesz zapytać o szczegóły współpracy, to skorzystaj z formularza kontaktowego poniżej. Szanuję Twoją prywatność i będę się kontaktował tylko w sprawach związanych z treścią wiadomości (sam nienawidzę spamu).