Wesele w stodole – Dom w Przepitkach ❤️

Takiego combo alternatywnego podejścia do ślubu i wesela jeszcze nie widziałem! Zapraszam do obejrzenia historii Cecylii i Stefana, którzy swój ślub plenerowy zorganizowali w sadzie a wesele w stodole.

Wesele w stodole

Dzisiejsze trendy ślubne mnożą się i rozwijają w zawrotnym tempie. Wesele w stylu boho, rustykalne wesele, wesele glamour, plenerowe, idea slow wedding – klasyczne sale weselne mają dzisiaj coraz cięższe życie.

Cofnijmy się pamięcią o 10 lat i przyponijmy jak wtedy wyglądały wesela. Z przymrużeniem oka patrząc wszystkie sale były niemal identyczne a atrakcją wesela był płonący dzik.

Trendy w salach weselnych

Dzisiaj branża weselna rozwija się niesamowicie szybko, a wymagania klientów i trendy są coraz bogatsze. Słyszy się nawet o takim trendzie, że ludzie z miasta chcą zorganizować wesele w stodole, a ludzie z terenów wiejskich marzą o stylu glamour.

Być może jest to spore uproszczenie, ale wyłaniają się z niego dwa najpopularniejsze style weselne.

Wiele osób planuje dzisiaj wesela w stylu rustykalnym, szukając klimatycznej sali weselnej czy stodoły. To właśnie wesele w stodole staje się prawdziwym hitem ostatnich kilku lat.

I o ile sal weselnych mamy w każdym mieście pod dostatkiem, to jednak większość z nich jest bardzo podobna do siebie i zbytnio nie wyróżnia. Organizacja wesela z dala od zgiełku miasta, a do tego w stodole nie jest łatwa, ponieważ stodoły do organizacji ślubu nie są jeszcze tak popularne jak klasyczne sale – i ze względu na mniejszą wszechstronność nadal będzie to towar deficytowy.

Wesele w stylu rustykalnym – Dom w Przepitkach

Nazwa “Dom w Przepitkach” nie sugeruje na wstępie, że będziemy mieli do czynienia z weselem w stodole. Położone 80 km na północ od Warszawy Przepitki na mapie weselnej są znane – jednak Dom w Przepitkach jest ich mniej znaną odsłoną.

Dom w Przepitkach oferuje miejsca noclegowe, z których mogą skorzystać goście weselni, piękne otoczenie z dała od miejskiego zgiełku, sielski klimat, bezpieczeństwo gości, ale przede wszystkim jest to klimatyczne miejsce na organizację wesela ze stodołą w samym jego centrum.

Województwo Mazowieckie kryje jak widać wiele tajemnic i daje możliwość organizacji wesela z miejscami noclegowymi.

Jak przystało na tak nietypowe miejsca (znany jest np. Folwark Ruchenka) i to położone jest daleko od cywilizacji. Długi czas dojazdu od drogi asfaltowej, bliskość natury, i sielski klimat to wyjątkowe atuty tego miejsca.

Organizacja wesel w takich miejscach nie jest łatwa. W bliskiej odległości nie ma żadnej cywilizacji – takich miejsc próżno szukać w okolicach Warszawy. Możliwość organizacji wesela w tym miejscu to niesamowita sprawa!

Ślub plenerowy w sadzie – Dom w Przepitkach

To co było niesamowite w organizacji ślubu w Przepitkach na którym byłem to ślub plenerowy w sadzie położonym tuż za domem.

Obrączki ślubne w sadzie
Suknia ślubna boho

Widzieliście kiedyś ślub w sadzie? Ja wcześniej też nie. Sielski klimat terenu pozwolił na stworzenie niesamowitych ujęć nie tylko samego terenu, ale i dodatków czy ubrań ślubnych. Garnitur, suknia ślubna czy pantofle w otoczeniu jesiennego sadu? Czad! Najpiękniejsze sale weselne nie dają takich możliwości. wydaje się, że to jest idealne miejsce na ślub.

Ślub w wiejskim klimacie na świeżym powietrzu, pod gołym niebem to dla wielu marzenie. Ale w takim miejscu można spełniać marzenia!

Wesele w stodole – Dom w Przepitkach

Wesele w stodole – takie określenie ciągle brzmi nieco alternatywnie. Mimo tego, że rustykalne wesele to w ostatnim czasie duża popularność, to jednak ciągle jest to nisza.

Jednak patrząc na rosnącą popularność takich miejsc jak Dom w Przepitkach, niebawem będzie to ślubny standard.

Wesele w stodole – czym różni się od wesela w sali?

Wesele w stodole różni się od klasycznego wszystkim i zarazem niczym. Największe różnice zależą od wizji pary młodej. Zakładamy jednak, że gdy na wymarzone wesele para wybiera nie salę weselną a stodołę, to nie robi tego tylko po to by organizacją wesela pozostać w pamięci gości i mieć drewniane skrzynki, lniane obrusy i naturalne materiały.

Wesele w stodole, wesele w stylu boho, czy wesele rustykalne – przede wszystkim to idee a nie przywiązanie do miejsca i zasad.

Nietypowe miejsca, ślub na łonie natury w Województwie Mazowieckim, możliwość organizacji wesela po swojemu, styl rustykalny – to przede wszystkim stan ducha.

Jeżeli ktoś ceni sobie wolność, indywidualność i swobodę a nie sztywne zasady, kryształowe żyrandole, jeśli kocha się świeże powietrze, marzy o plenerze, kocha naturalne drewno i możliwości organizacji wesela nieszablonowego, które parkiet taneczny ma tam gdzie zagra muzyka, gdy przebieg wymarzonego dnia przebiega bez napięć i nic nigdy nie musi być zapięte na ostatni guzik – za to chcemy zapamiętać ten dzień na długie lata – wesele w stodole jest w takim razie dla nas!

Taki klimat wesela pozostanie nie tylko w naszej pamięci, ale i w pamięci waszych gości. I nie ma znaczenia, czy będziecie mieli tort weselny czy nie, czy miejsce organizacji to Województwo Wielkopolskie, Województwo Pomorskie czy Województwo Mazowieckie, czy jest nowoczesna stodoła czy nie, liczy się to by wszystko było po Waszemu!

Sesja plenerowa w stodole

Pary młode uwielbiają możliwości jakie dają stodoły weselne. Możliwość organizacji wesela w stodole, przyjęcie pod chmurką, pozwala na nietypowe rozplanowanie wyjątkowego dnia ślubu. To, co świetne w weselu w stodole to zwykle okolica. W Polsce powstaje coraz więcej pięknie położnych kompleksów.

Stodoła na wesele – sesja w plenerze

Sielskie klimaty pozwalają oprócz samej zabawy w stodole na organizację sesji plenerowej w okolicy. Wesele w stodole zwykle oprócz samego miejsca i przestrzeni dla gości daje opcję zrobienia sesji w plenerze. Okoliczne plenery doskonale sprawdzą się do stworzenia świetnej sesji, która sprawi, że para młoda będzie miała wyjątkową pamiątkę.

Gdy już para młoda wybierze swoją wymarzoną stodołę, warto zrobić rozeznanie w okolicy.

Zazwyczaj stodoła na wesele położona jest w takim miejscu, że bliskość natury idealnie współgra z parą młodą.

Stodoła na wesele – sesja w sadzie

Tak właśnie było w przypadku widocznego na zdjęciach wesela w stodole Cecylii i Stefana. Para swój ślub i przyjęcie zaplanowała na totalnym odludziu, ale w miejscu kompletnie magicznym. Kompleks “Dom w Przepitkach” pozwolił na ceremonię w sadzie, zrobienie wesela w stodole i piękny styl boho. Do tego udało się zorganizować sesję plenerową w okolicach stodoły. Takich możliwości i takiej energii nie widuje się na weselu często.

Alternatywne wesele w stodole

Wesele w stodole samo w sobie jest alternatywne. Najpiękniejsze sale wesele, mogą zazdrościć możliwości jakie daje wesele w rustykalne, z dala od zgiełku miasta.

Wymarzone wesele w stodole, w wiejskim klimacie, drewniane skrzynie, styl boho i sielskie trendy w organizacji wesel dają dzisiaj niesamowite możliwości w kreowaniu dnia ślubu.

Wesele w stodole – gdzie szukać?

Miejsce, które ja polecam i w którym spędziłem wspólnie z moją parą świetny czas to Dom w Przepitkach na północ od Warszawy.

Oprócz tego, Województwo Mazowieckie dysponuje kilkoma popularnymi stodołami na wesele, ale ich ilość ciągle rośnie.

Do najpopularniejszych rustykalnych sal weselnych należą m.in:

  • Folwark Ruchenka
  • Osada Młyńska
  • Stodoła Wszystkich Świętych
  • Czereśniowy Sad
  • i wiele innych ciekawych miejsc.
Wesele w stodole – zobacz jak ślub Cecylii i Stefana wyglądał z mojej perspektywy

Polecam zobaczyć również:

Sesja plenerowa w Kazimierzu Dolnym: https://panzajac.pl/sesja-slubna-kazimierz-dolny/

Napisz wiadomość

Jeśli chcesz zapytać o szczegóły współpracy, to skorzystaj z formularza kontaktowego poniżej. Szanuję Twoją prywatność i będę się kontaktował tylko w sprawach związanych z treścią wiadomości (sam nienawidzę spamu).