Ślub plenerowy – Dwór Radzin

Śluby plenerowe cieszą się coraz większą popularnością. Świetnym miejscem do organizacji takiej imprezy jest Dwór Radzin położony ok. 40 kilometrów od Warszawy

Ślub plenerowy Dwór Radzin

Ślub plenerowy to wyjątkowo ciekawa alternatywa dla klasycznego ślubu czy to kościelnego, czy urzędowego. Jest to bardzo kusząca propozycja w przypadku ślubów cywilnych, ponieważ często mury Urzędu stanu cywilnego nie są okazałe.

Możliwość dopasowania otoczenia ślubnego do własnych upodobań, np. w otoczeniu parkowym może stworzyć fantastyczny klimat ślubu.

Bez wątpienia dużym atutem takiej ceremonii jest fakt, że zazwyczaj odbywa się ona w tym samym miejscu co przyjęcie weselne. A ślub i wesele na jednym terenie to ogromna wygoda zarówno dla młodej pary jak i gości weselnych.

Wesele w plenerze - Dwór Radzin

Dwór Radzin – perełka wśród najpiękniejszych zabytków okolic warszawy

Położony w Celestynowie koło Otwocka Dwór Radzin to prawdziwa perełka. W Dworze Radzin to nie tylko klimat prawdziwego gniazda rodowego, dworski park, piękny ogród i pieczołowicie odnowiony zabytkowy dwór. Goście wesela, na którym tam byłem byli urzeczeni dworem! Prawdziwa perełka pośród sal weselnych.

Wesele w plenerze - Dwór Radzin

To co niesamowite w Dworze Radzin poza samym budynkiem (o którym za chwilę) to teren. Dwa hektary pięknego, parkowego otoczenia. Niesamowite zabytkowe drzewa, alejki, zabytkowy drewniany budynek. Ciężko znaleźć drugie takie miejsce tak niedaleko od centrum Warszawy, z takim otoczeniem parkowym i fantastycznym klimatem.

Dwór Radzin – zaledwie 40 km od Warszawy

Dwór Radzin oddalony jest ok 15 minut drogi od Otwocka. Z Warszawy do przejechania mamy ok 40 kilometrów. W tej okolicy znajdziemy przeróżne sale weselne, ale chyba żadna nie może pochwalić się takim otoczeniem jak Dwór Radzin, który pamięta koniec XIX wieku!

Dwór Radzin położony jest na terenie kameralnego otoczenia parkowego, które sprawia, że dwór jest kameralny i odizolowany od świata. Takie otoczenie to dla gości intymność i bezpieczeństwo, a dla nowożeńców klimat fantastyczny.

Dwór Radzin znajduje się w tak niepozornym i osłoniętym od świata miejscu, że wielu lokalnych mieszkańców nie wie o jego istnieniu a dla gości dworu, widok pałacu pośród drzew zawsze robi wrażenie. Klimat dworku i kunszt stylu sprawiają oku widza ogromną przyjemność.

Ślub cywilny w plenerze – Dwór Radzin

Dwór Radzin to idealne miejsce na ślub cywilny w plenerze. Oczywiście w dworze znajduje się dużo przestrzeni i pomieszczenia Dworu Radzin pozwalałaby również na ceremonię wewnątrz pałacu, jednak to co najpiękniejsze znajduje się w jego otoczeniu.

To co daje otoczenie dworu możecie zobaczyć na fotografiach z dnia, kiedy miałem przyjemność być na przyjęciu weselnym i ślubie plenerowym Michała i Joanny.

Pomysły na ślub cywilny w Dworze Radzin

Po pierwsze warto mieć plan B w razie niepogody. Nie ważne czy organizujemy wesela, czy przyjęcia okolicznościowe Dwór Radzin i jego wnętrza pozwalają na przeniesienie całego przyjęcia do środka, gdzie eleganckie sale jak i cały pałac sprawią, że goście będą zachwyceni. A jeśli zadbacie jeszcze o odpowiednia szefa kuchni, wyjątkowe menu to wesele w Dworze Radzin będzie strzałem w dziesiątkę!

Zakładając jednak, że pogoda dopisze i wszystko uda się zorganizować na dworze, musicie pamiętać o kilku kluczowych rzeczach, a które takie miejsca jak Dwór Radzin Wam ułatwią!

Do dyspozycji gości na dworze są dwa piękne dęby, do których od strony dworu parę młodą prowadzić może np. biały dywan wzdłuż którego parę witać będą goście. To właśnie między tymi drzewami, które widać na poniższym zdjęciu w Dworze Radzin może zacząć się Wasza nowa droga życia.

Co ważne, musicie poinformować gości o tym, że ślub będzie w plenerze – pozwoli im to dostosować ubiór (również w przypadku zmiany pogody).

Co polecam – zagwarantować gościom środki owadobójcze – komary potrafią w takim otoczeniu napsuć nerwów!

Pamiętajcie również, że wyjątkowy dzień ślubu plenerowego czy to w Dworze Radzin, czy w jakimkolwiek innym miejscu może popsuć wiatr. Trzeba o tym pamiętać dekorując np. stolik przy którym będzie odbywała się ceremonia.

Ślub w plenerze może być zarówno elegancki jak i swobodny. Teoretycznie otoczenie w Dworze Radzin nie sprzyja stylowi swobodnemu, ale pamiętajcie – zasady są po to by je łamać. Ślub Joanny i Michała jest tego najlepszym przykładem – pada młoda postanowiła za Dworem Radzin rozłożyć leżaki by stworzyć nieco swobody w kontraście do poważnego otoczenia jakie panuje w dworze.

Oryginalność ślubu pod chmurką w Dworze Radzin

Nie trzeba nikogo przekonywa, że sam ślub w plenerze to wciąż spora oryginalność.

Standardem w Polsce są wciąż śluby kościelne i w poważnym stylu.

Odnowiony przez właścicieli dwór wraz z zabytkowym parkiem to będzie niesamowitym wyrazem Waszej oryginalności w organizacji ślubu cywilnego.

Możliwości jakie macie w Dworze Radzin są naprawdę duże!

dodatki ślubne

Kolor przewodni na wesele – kobalt w Dworze Radzin

Planując swoje wymarzone wesele możecie zadbać o wiele detali.

Pary młode często są zawiedzone brakiem mozliwości dekoracji kościoła czy sali weselnej w taki sposób jakby sobie to wymarzyły.

W przypadku wesela na dworze, mając za plecami piękny ogród możecie szaleć!

kolorowe detale na ślub

Drobne Detale ślubne są istotne!

Widoczni na zdjęciach Joanna i Michał zadbali o każdy detal swojego wesela. Począwszy od samego wyboru miejsca wesela w Dworze Radzin, przez menu, dodatki w kolorze kobaltowym i leżaki – myślą przewodnią było – wesele na leżakach.

Był również skrzypek, który przygrywał parze młodej przemierzającej biały dywan, który idealnie wpisywał się w klimat panujący w Dworze Radzin.

Był parkiet na zadaszonym tarasie, tak by w trakcie tańca nie spadły żadne z zabytkowych ozdób ze ścian, które w Dworze Radzin dbają o klimat, był Wodzirej, który może do stylu pałacowego nie pasuje, ale całokształt robił na gościach świetne wrażenie!

ślub w plenerze

Wesele w plenerze w Dworze Radzin – czy warto?

Zdecydowanie! Jeśli myśleliście o ceremonii i weselu w Dworze Radzin – bardzo polecam!

To miejsce, ma klimat i potencjał, jest odizolowane, urokliwe. Aż chce się tam być! A dla miłośników tańca i dobrej zabawy właściciele przewidzieli zadaszony taras.

Polecam zobaczyć również:

Sesja plenerowa w Kazimierzu Dolnym: https://panzajac.pl/sesja-slubna-kazimierz-dolny/

Napisz wiadomość

Jeśli chcesz zapytać o szczegóły współpracy, to skorzystaj z formularza kontaktowego poniżej. Szanuję Twoją prywatność i będę się kontaktował tylko w sprawach związanych z treścią wiadomości (sam nienawidzę spamu).