Reportaż ślubny

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Nic dziwnego, że pary młode pragną mieć pamiątkę z tego wyjątkowego dnia. Najczęściej wybieraną przez moich klientów formą utrwalenia wspomnień są zdjęcia w postaci reportażu ślubnego. 

Adam Kwiatkowski
2020-07-10
Profesjonalizm, kreatywność i wspaniała atmosfera spotkań - tak pokrótce można opisać Pana Zająca 🙂 Kuba fotografował do tej pory nasz ślub i wesele, uwiecznił na zdjęciach naszą podróż do Wenecji, zrealizował profesjonalną sesję w prowadzonym przez nas gabinecie masażu (Kasia Dźwigała - Masaż i Fizjoterapia) a ostatnio zaskoczył nas swoją kreatywnością podczas sesji studyjnej. Jeśli szukacie dobrego fotografia - wejdźcie na stronę internetową Kuby i obejrzyjcie jego dotychczasowe prace. Zdecydowanie polecam! 🤝📸
Natalia Ciszkowska
2020-06-21
Bardzo polecam! Pełen profesjonalizm i super podejście. Razem z Kubą stworzycie historię zamkniętą w pięknych kadrach 🙂
Anna Moszczyńska
2020-06-19
Polecam bardzo serdecznie! Fotograf na każdą okazję! Za nami już sesja narzeczeńska💍, ślub,👰🤵 plener w wyjątkowym miejscu bo w Naszych pięknych Tatrach⛰, sesja brzuszkowa🤰🥰 skorzystamy pewnie jeszcze nie raz!📸
Ania Jagiełło
2020-06-10
Bardzo polecam Kubę, nie tylko ze względu na jego profesjonalizm i doświadczenie ale również świeże podejście i jasny umysł 🙂 Według mnie to idealny fotograf- na każdą okazję. Otwarty, cierpliwy i wyrozumiały. Zdecydowane 10/10!
Katarzyna Dźwigała
2020-06-09
Poszukując fotografa ślubnego, przewertowałam cały internet. Zdecydowałam się razem z mężem na spotkanie z Kubą. Spotkanie przebiegło bardzo sprawnie, konkretnie. Kuba miał ze sobą przygotowane portfolio ze zdjęciami z sesji, które wykonał. Urzekła nas w Kubie wrażliwość i to w jaki sposób uchwycił każdą chwilę. Zdecydowaliśmy się na sesje narzeczeńską, która okazałą się strzałem w 10 ! jest to świetna okazji do bliższego poznania, nauki jak pozować do zdjęcia (Kuba miał przygotowaną bardzo dokładną rozpiskę z pozami). Wszystko tłumaczył i omawiał. Co do zdjęć - wyszły przepięknie - takie naturalne. Po kilku miesiącach nadszedł dzień ślubu i wesela. Kuba był ogromnym wsparciem dla nas w tym dniu. Goście w kościele i na weselu mówili, że fotografa nie było wdać 🙂 co bardzo dobrze świadczy. Zdjęcia od Kuby nie są ustawiane ani sztuczne, są takie jak powinny być. Kolejnym etapem współpracy z fotografem była sesja poślubna. Jako bardzo wymagająca osoba wymyśliłam wyjazd do Wenecji - warunki były trudne, wstawaliśmy przed wschodem słońca, przeszliśmy kilkanaście kilometrów robiąc zdjęcia. Jest to najpiękniejsza pamiątka w moim życiu. Kolejnym etapem naszej współpracy była sesja rodzinna, którą wykonaliśmy kilka dni temu w studio Kuby. Podsumowując polecam Kubę każdemu, kto chciałby mieć uchwycone chwile na zdjęciach jako pamiątkę na bardzo długo. Pan Zając jest profesjonalistą a do tego bardzo przemiłą i sympatyczną osobą 😉 Kuba został naszym rodzinnym fotografem, kolejne sesje również będziemy u niego wykonywać 🙂
Izabela Fronczyk
2020-06-08
Bardzo polecam! Mieliśmy szczęście zrobić u Kuby sesję rodzinną oraz ciążowa. Podejscie fotografa bardzo profesjonalne, w szczególności że nasz syn nie bardzo chciał współpracować podczas zdjęć (tutaj brawa za cierpliwość). Zdjęcia wyszły przepiękne, więc szczerze polecam.
Maja Nejman-Brojek
2020-06-08
Spotkaliśmy Kubę przypadkiem, w akcji, na weselu znajomych. Już wtedy urzekł swoim zaangażowaniem w wykonywanej pracy. Pare miesięcy później okazał się nam potrzebny i tak oto stał się naszym fotografem rodzinnym (chrzest, sesja narzeczeńska, wesele, sesja rodzinna i za pare dni plener 😉) Myśle, że to jeszcze nie koniec tej przygody 📸🐇 💕
Anna Gal-eSz
2019-07-22
Trafiłam na Kubę przypadkiem i był to najlepszy przypadek! 🙂 Zdjęcia z chrzcin naszej córki są piękniejsze niż mogliśmy sobie wyobrazić. Śliczne ujęcia, bardzo naturalne, a jednocześnie nietuzinkowe. Kuba uchwycił cudowne momenty (a przy małym dziecku to nie lada wyzwanie)! Dodatkowo, współpraca z Kubą to czysta przyjemność. Wszystkie, nawet najmniejsze uwagi i prośby realizuje błyskawicznie. Szybko mogliśmy cieszyć się efektem końcowym. Z serca polecam! 🙂
Magdalena Kamińska
2019-07-16
Bardzo gorąco chcielibyśmy polecić Kubę- Pan Zając! Pełen profesjonalizm i komfort współpracy, dzięki któremu wszystkie ujęcia wypadły bardzo naturalnie. Nie czuć skrępowania przed obiektywem. Super energia i pomysły. Doskonałe zrozumienie naszych preferencji i wyczucie całego stylu. Ujęcia po prostu cudowne! Bezpretensjonalne, naturalne, ukazujące piękno miłości. Rekomendujemy wszystkim, a Kubie serdecznie dziękujemy. Mamy najpiękniejsza pamiątkę na całe życie.

Co to jest reportaż ślubny? ❤️

Reportaż ślubny to opowieść przedstawiająca jeden dzień z życia dwójki zakochanych w sobie osób. W tej historii pojawiają się też inni bohaterowie, którymi będą zaproszeni przez Was goście.

Głównym założeniem tej dziedziny fotografii jest to, by osoba oglądająca reportaż mogła poczuć się tak, jakby sama uczestniczyła w oglądanych na zdjęciach wydarzeniach. Prawdziwe reportaże wyróżniają się naturalnością. Nie ma tutaj miejsca na sztuczne pozowanie do zdjęć. Jedynie w przypadku zdjęć grupowych można odejść od tej zasady.

Zobacz zdjęcia z reportaży ślubnych:

Jak powinien wyglądać reportaż ślubny?

W reportażu ślubnym pokazane są przede wszystkim najważniejsze momenty z dnia ślubu. Nie brakuje w nim jednak miejsca na kadry przedstawiające wydarzenia toczące na drugim planie. Urozmaiceniem do zdjęć przedstawiających parę młodą i gości mogą być fotografie przedstawiające detale ślubne. Suknia wisząca na wieszaku, obrączki leżące w pudełku czy dekoracje na sali mogą stać się głównym elementem poszczególnych fotografii lub posłużyć jako ciekawe tło.

Reportaż ślubny obejmuje zdjęcia z:

  • przygotowań w domach pary młodej,
  • ceremonii ślubnej odbywającej się w kościele, urzędzie stanu cywilnego lub w plenerze,
  • wesela.

Częstym dodatkiem do reportażu ślubnego jest sesja plenerowa. Można ją wykonać w dniu wesela lub w innym terminie. Często tego rodzaju usługa jest już wliczona w koszt pakietu ślubnego.

Cena reportażu ślubnego

Koszt reportażu ślubnego jest zależny od tego jaki pakiet wybierzesz. Cena jest uzależniona głównie ilości godzin mojej pracy, ilości zdjęć oraz dodatków

Dlaczego warto zdecydować się na reportaż ślubny?

Ślub to wydarzenie, w którym rządzą emocje. Decydując się na współpracę z profesjonalnym fotografem ślubnym, zyskujecie pewność, że otrzymacie niezapomniany reportaż. Będzie to dla Was świetna pamiątka na całe życie. Specjalista od fotografii wie co i w jaki sposób uwiecznić za pomocą zdjęć, by efekt jego pracy zachwycił parę młodą. Zrobione w dniu reportażu zdjęcia możecie trzymać w albumie lub ozdobić nimi swój dom w formie fotoobrazów czy ciekawych kolaży.

Jaki powinien być dobry fotograf ślubny wykonujący reportaże?

Fotografia reportażowa to sprawdzian dla każdego fotografa. Jego zadaniem jest sprawienie, by najbardziej ulotne momenty zostały uwiecznione na zawsze. Reporter z branży ślubnej musi umieć obserwować otoczenie i potrafić przewidzieć jak zachowają się zgromadzeni przed jego aparatem ludzie. Jego spojrzenie powinno ciągle spoglądać za parą młodą. W tym samym czasie jednak fotograf musi być w stanie zarejestrować śmiech dzieci czy łzy wzruszenia Waszych bliskich. Czujny wzrok,  umiejętność przewidywania i jego zaangażowanie to nie jedyne cechy, które powinny wyróżniać fotografa.

Przed podpisaniem umowy zwróćcie uwagę na portfolio fotografa. Pozwoli ono Wam ocenić jego styl pracy. Zobaczycie, czy robi wystarczająco dobre zdjęcia. Jako osoba oglądająca jego prace, będziecie mieli okazję ocenić jego umiejętność opowiadania historii.

Nie zapominajcie także o tym, że w trakcie ślubu i wesela wiele chwil będzie wymagało jego obecności. W związku z tym wybrany przez Was specjalista powinien być osobą, przy której będziecie czuli się swobodnie.

Jak przygotować się do reportażu ślubnego?

Fotografia ślubna nie wymaga specjalnego przygotowania. Jedyne, o czym warto pomyśleć to spotkanie z fotografem. Pozwoli Wam lepiej poznać osobę, z którą spędzicie ten ważny dla Was dzień. Dobrym pomysłem na oswojenie się z obiektywem aparatu może być także sesja narzeczeńska. Dzięki niej zyskacie pewność siebie, a obecność fotografa nie będzie dla Was dodatkowym stresem. W trakcie ślubu i  przyjęcia weselnego zachowujcie się naturalnie. Nie starajcie się podświadomie pozować i robić sztucznych min.

O obecności fotografa na weselu poinformujcie także Waszych bliskich. Uprzedźcie rodziców, dziadków czy rodzeństwo, że nie muszą ukrywać swoich emocji. Łzy szczęścia czy zmęczenie to naturalne uczucia i na nie także jest miejsce w ślubnym albumie. Poza tym profesjonalny fotograf pracuje dyskretnie i z reguły zajęci zabawą goście nie dostrzegają go na sali.

Doświadczony fotograf ślubny Warszawa i województwo mazowieckie

Reportaże ślubne to ogromne wyzwanie dla każdego fotografa ślubnego. Aby zrobić dobre zdjęcia w dniu ślubu, potrzebna jest koncentracja, zaangażowanie i dużo pozytywnej energii. W swojej pracy staram się, by każda para młoda pozytywnie wspominała naszą współpracę. Możecie liczyć na indywidualne podejście.

Fotografowanie pary młodej podczas składania przysięgi małżeńskiej czy pierwszego tańca to niezwykłe doświadczenie. Nie znam Was zbyt dobrze, a jednak to moim zadaniem jest stworzenie dla Was fotograficznej historii o Waszej miłości.

Jako fotograf ślubny dbam o to, by wykonane przeze mnie fotografie miały swój niepowtarzalny klimat. Skupiam się na tym, co warto opowiedzieć. Na zdjęciach mojego autorstwa nie ma miejsca na nudę. Są emocje, akcja i prawda. Wybieram te momenty z życia pary młodej i gości, które sprawiają, że poprzez oglądanie zdjęć będziecie mogli przeżyć je jeszcze raz.

Napisz wiadomość

Jeśli chcesz zapytać o szczegóły współpracy, to skorzystaj z formularza kontaktowego poniżej. Szanuję Twoją prywatność i będę się kontaktował tylko w sprawach związanych z treścią wiadomości (sam nienawidzę spamu).