Fotograf na chrzest święty Otwock Warszawa Garwolin

Są takie wydarzenia rodzinne, które od zawsze zasługiwały na fotograficzne uwiecznienie. Po to, by móc wrócić do przełomowych momentów i cieszyć się nimi na nowo. Jedną z takich chwil jest chrzest dziecka. Ogromne przeżycie dla całej rodziny i okazja do wspólnego świętowania, które aż się prosi by pojawił się na nim fotograf na chrzest.

Fotograf na chrzciny Otwock – profesjonalny reportaż

Chrzest święty to symboliczny moment wstąpienia do społeczności chrześcijańskiej nowo narodzonego człowieka. To równocześnie pierwszy sakrament, jaki otrzymuje w życiu. Choć większość osób skupia się na celebrowaniu obrzędu kościelnego, to prawda jest taka, że przygotowania rozpoczynają się przecież już w domowym zaciszu. I uważam, że one także zasługują na zapamiętanie.

W ostatnim czasie coraz bardziej popularne staje się to, aby fotograf na chrzest zjawił się nie w samym kościele, a jeszcze w domu rodzinnym. Poniżej rozwijam tę myśl.

Fotograf chrzciny Garwolin – przed chrztem uchwyci bezcenne dla rodziny chwile

Nie ma znaczenia, czy chrzest odbywa się Otwocku, Józefowie, Garwolinie czy w Warszawie. Jako Wasz fotograf na chrzest w ramach reportażu z dnia chrztu melduję się z aparatem pod wskazanym przez Was adresem co najmniej godzinę wcześniej. Tych kilkadziesiąt minut wystarczy, bym mógł uchwycić na fotografiach szczęśliwych rodziców, dumnych dziadków, podekscytowanych chrzestnych i maluszka, któremu udziela się dobra energia. 

W tym czasie powstają m.in. zbliżenia przygotowanego specjalnie na tę okazję ubranka dziecka i akcesoriów do chrztu. Oprócz tego dużo miejsca poświęcam Waszej relacji i towarzyszącym Wam emocjom. Dzięki tym kadrom historia opowiedziana na zdjęciach nabiera wyjątkowego i ponadczasowego charakteru. Dzisiaj fotograf na chrzest to już nie tylko obcy człowiek, który pojawia się w kościele, robi kilka zdjęć i znika – wybierając fotografa na chrzciny otrzymujecie człowieka, który razem z Wami celebruje ten dzień. Ta dziedzina reportażu powoli ewoluuje podobnie jak fotografia ślubna – fotograf Towarzyszy, a nie stoi z boku wydarzeń!

Podniosłe momenty uchwycone przez fotografa podczas chrztu świętego w kościele

To tam odbywa się ceremonia, dla której wybraliście swojego fotografa na chrzest. W pełnej gotowości czekam z aparatem, by zapisać każdą z ważnych chwil i oddać Wam ją później pod postacią spersonalizowanej fotoksiążki. Większość z czynności związanych z chrztem trwa dosłownie kilka sekund, więc doświadczenie jest tu na wagę złota, ceremonie chrztu bywają naprawdę różne. Jako fotograf na chrzest biorę udział w ceremoniach, gdzie podczas jednej mszy chrzczonych jest nawet 12 dzieci! Takie chrzty odbywają się, np. w Piasecznie, w Otwocku gdzie kościołów jest więcej fotograf na chrzcie ma nieco mniej stresującą pracę.

Zapalanie świecy, polanie główki dziecka wodą święconą, znak krzyża – każdy z tych momentów jest przełomowy i jednocześnie jest podstawą profesjonalnego reportażu z chrztu. Doświadczony fotograf na chrzciny dobrze wie, jak prawidłowo uwiecznić każdą z tych chwil, co czasem nie jest wcale takie łatwe! Msze święte – zwłaszcza te na których odbywa się chrzest są znacznie liczniejsze, ponieważ do kościoła przybywa często liczna rodzina. I tutaj jako Wasz fotograf na chrzest zawsze radzę, aby rodzina siedziała jak najbliżej siebie, żeby łatwiej było uwiecznić na zdjęciach wszystkich.

Fotograf na chrzest uwieczni rodzinne świętowanie!

Zanim udacie się na uroczysty obiad, organizuję mini sesję rodzinną przed kościołem, jeśli warunki są sprzyjające. A takie bywają często gdy chrzest odbywa się w Otwocku lub okolicach. Tutaj Wasz fotograf na chrzest często ma wiele pięknych miejsc wokół kościoła do stworzenia pięknej rodzinnej pamiątki z chrzcin. Ale nie martwcie się, moje doświadczenie sprawia, że świetne kadry potrafię uwiecznić bez względu na miejsce i otoczenie!

A później czeka Was wielki finał, czyli spotkanie przy wspólnym stole i świętowanie. To dla mnie okazja, by wykonać pamiątkowe portrety rodziny, dodatkowe zdjęcia grupowe, indywidualne pozowane ujęcia z maluszkiem. Dyskretnie uchwycę Waszą radość, byście mogli opowiedzieć o niej swojemu dziecku, kiedy już podrośnie. A podstawą do tego będzie spersonalizowana fotoksiążka z chrztu, którą Wam podaruję.

Fotograf na chrzest – profesjonalne podejście 

Fotografie z najważniejszych wydarzeń rodzinnych to wspaniała pamiątka. Pod warunkiem, że jako rodzice o nią zadbacie. Jestem przekonany, że zdjęcia z chrztu są dla Was ważne. Dlatego właśnie szukacie fotografa i dlatego goszczę Was teraz na mojej stronie. Chętnie zadbam o to, byście za jakiś czas mogli całą rodziną przeglądać album i powspominać szczęśliwe chwile. Poznajcie więc moją propozycję na reportaż z chrztu. W razie pytań jestem oczywiście do dyspozycji. Zapraszam Was też do obejrzenia relacji z chrzcin maluszków, których rodzice zaufali mi do tej pory. Miłego oglądania!

Fotograf na chrzest Otwock, Garwolin, Warszawa – krótki poradnik

Mam dla Was kilka bardzo subiektywnych porad odnośnie dnia chrztu świętego Waszego dziecka 🙂

Po wielu rozmowach z klientami, którzy szukają fotografa na chrzest święty zauważyłem, że rodzice wolą fotografować przyjęcie niż przygotowania. To moim zdaniem poważny błąd, powielany niemal wszędzie, czy to w Otwocku, Garwolinie czy Warszawie.

Dlaczego tak uważam? Zacznę od końca. Po przyjeździe na salę, w której odbywa się przyjęcie mija minimum półtorej godziny zanim wszyscy się zjadą, usiądą, zjedzą dwa dania, wypiją kawę. Ja w tym czasie nie robię praktycznie nic, poza kilkoma zdjęciami dziecka, które w 90% przypadków śpi w wózku. Ja w tym czasie siedzę i czekam. Lecą Wasze pieniądze i mój czas. Później robimy różne kombinacje zdjęć grupowych, które można i tak zrobić przed kościołem, no i jest ten tort, który bardziej szczerze mówiąc cieszy rodzinę, niż samo dziecko, które zazwyczaj już dawno śpi. Czy warto? Moim zdaniem nie.

Za to przygotowania w domu to wyjątkowe chwile do uchwycenia Waszego “intymnego” rodzinnego życia. To czas, który macie tylko dla siebie i Waszego dziecka, a ja Wam towarzyszę i uwieczniam chwile, które jako pamiątka będą zdecydowanie bardziej cenne niż fotografie tortu na tle restauracji. Wiem z doświadczenia, że klienci są bardzo zadowoleni z faktu, że zostali namówieni na fotografowanie przygotowań, bo nikt wcześniej im takich zdjęć nie robił. A przyjęcie? W sobie smartfonów z dobrymi aparatami rodzina zrobi więcej zdjęć z tortu niż ja 😉

Pozostańmy w kontakcie!

Adam Kwiatkowski
2020-07-10
Profesjonalizm, kreatywność i wspaniała atmosfera spotkań - tak pokrótce można opisać Pana Zająca 🙂 Kuba fotografował do tej pory nasz ślub i wesele, uwiecznił na zdjęciach naszą podróż do Wenecji, zrealizował profesjonalną sesję w prowadzonym przez nas gabinecie masażu (Kasia Dźwigała - Masaż i Fizjoterapia) a ostatnio zaskoczył nas swoją kreatywnością podczas sesji studyjnej. Jeśli szukacie dobrego fotografia - wejdźcie na stronę internetową Kuby i obejrzyjcie jego dotychczasowe prace. Zdecydowanie polecam! 🤝📸
Natalia Ciszkowska
2020-06-21
Bardzo polecam! Pełen profesjonalizm i super podejście. Razem z Kubą stworzycie historię zamkniętą w pięknych kadrach 🙂
Anna Moszczyńska
2020-06-19
Polecam bardzo serdecznie! Fotograf na każdą okazję! Za nami już sesja narzeczeńska💍, ślub,👰🤵 plener w wyjątkowym miejscu bo w Naszych pięknych Tatrach⛰, sesja brzuszkowa🤰🥰 skorzystamy pewnie jeszcze nie raz!📸
Ania Jagiełło
2020-06-10
Bardzo polecam Kubę, nie tylko ze względu na jego profesjonalizm i doświadczenie ale również świeże podejście i jasny umysł 🙂 Według mnie to idealny fotograf- na każdą okazję. Otwarty, cierpliwy i wyrozumiały. Zdecydowane 10/10!
Katarzyna Dźwigała
2020-06-09
Poszukując fotografa ślubnego, przewertowałam cały internet. Zdecydowałam się razem z mężem na spotkanie z Kubą. Spotkanie przebiegło bardzo sprawnie, konkretnie. Kuba miał ze sobą przygotowane portfolio ze zdjęciami z sesji, które wykonał. Urzekła nas w Kubie wrażliwość i to w jaki sposób uchwycił każdą chwilę. Zdecydowaliśmy się na sesje narzeczeńską, która okazałą się strzałem w 10 ! jest to świetna okazji do bliższego poznania, nauki jak pozować do zdjęcia (Kuba miał przygotowaną bardzo dokładną rozpiskę z pozami). Wszystko tłumaczył i omawiał. Co do zdjęć - wyszły przepięknie - takie naturalne. Po kilku miesiącach nadszedł dzień ślubu i wesela. Kuba był ogromnym wsparciem dla nas w tym dniu. Goście w kościele i na weselu mówili, że fotografa nie było wdać 🙂 co bardzo dobrze świadczy. Zdjęcia od Kuby nie są ustawiane ani sztuczne, są takie jak powinny być. Kolejnym etapem współpracy z fotografem była sesja poślubna. Jako bardzo wymagająca osoba wymyśliłam wyjazd do Wenecji - warunki były trudne, wstawaliśmy przed wschodem słońca, przeszliśmy kilkanaście kilometrów robiąc zdjęcia. Jest to najpiękniejsza pamiątka w moim życiu. Kolejnym etapem naszej współpracy była sesja rodzinna, którą wykonaliśmy kilka dni temu w studio Kuby. Podsumowując polecam Kubę każdemu, kto chciałby mieć uchwycone chwile na zdjęciach jako pamiątkę na bardzo długo. Pan Zając jest profesjonalistą a do tego bardzo przemiłą i sympatyczną osobą 😉 Kuba został naszym rodzinnym fotografem, kolejne sesje również będziemy u niego wykonywać 🙂
Izabela Fronczyk
2020-06-08
Bardzo polecam! Mieliśmy szczęście zrobić u Kuby sesję rodzinną oraz ciążowa. Podejscie fotografa bardzo profesjonalne, w szczególności że nasz syn nie bardzo chciał współpracować podczas zdjęć (tutaj brawa za cierpliwość). Zdjęcia wyszły przepiękne, więc szczerze polecam.
Maja Nejman-Brojek
2020-06-08
Spotkaliśmy Kubę przypadkiem, w akcji, na weselu znajomych. Już wtedy urzekł swoim zaangażowaniem w wykonywanej pracy. Pare miesięcy później okazał się nam potrzebny i tak oto stał się naszym fotografem rodzinnym (chrzest, sesja narzeczeńska, wesele, sesja rodzinna i za pare dni plener 😉) Myśle, że to jeszcze nie koniec tej przygody 📸🐇 💕
Anna Gal-eSz
2019-07-22
Trafiłam na Kubę przypadkiem i był to najlepszy przypadek! 🙂 Zdjęcia z chrzcin naszej córki są piękniejsze niż mogliśmy sobie wyobrazić. Śliczne ujęcia, bardzo naturalne, a jednocześnie nietuzinkowe. Kuba uchwycił cudowne momenty (a przy małym dziecku to nie lada wyzwanie)! Dodatkowo, współpraca z Kubą to czysta przyjemność. Wszystkie, nawet najmniejsze uwagi i prośby realizuje błyskawicznie. Szybko mogliśmy cieszyć się efektem końcowym. Z serca polecam! 🙂
Magdalena Kamińska
2019-07-16
Bardzo gorąco chcielibyśmy polecić Kubę- Pan Zając! Pełen profesjonalizm i komfort współpracy, dzięki któremu wszystkie ujęcia wypadły bardzo naturalnie. Nie czuć skrępowania przed obiektywem. Super energia i pomysły. Doskonałe zrozumienie naszych preferencji i wyczucie całego stylu. Ujęcia po prostu cudowne! Bezpretensjonalne, naturalne, ukazujące piękno miłości. Rekomendujemy wszystkim, a Kubie serdecznie dziękujemy. Mamy najpiękniejsza pamiątkę na całe życie.

Napisz wiadomość

Jeśli chcesz zapytać o szczegóły współpracy, to skorzystaj z formularza kontaktowego poniżej. Szanuję Twoją prywatność i będę się kontaktował tylko w sprawach związanych z treścią wiadomości (sam nienawidzę spamu).